PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629238}
6,7 13 259
ocen
6,7 10 1 13259
6,6 8
ocen krytyków
Ruby Sparks
powrót do forum filmu Ruby Sparks

Moim zdaniem bardzo fajny film. Niektórzy piszą, ze zakończenie było przewidywalne, lecz wciąż się wahałam pomiędzy nastrojem romantyzmu a nastrojem dramatu, które to znalazły się w tym filmie, więc dla mnie nie było nic oczywiste do samego końca :)
Fajnie w filmie zostały przedstawione różnice pomiędzy życiem z kobietą prawdziwą, a życiem z kobietą wymyśloną i w zasadzie wymyślaną na nowo co chwilę. Prawdziwa kobieta jest niekontrolowana, ma różne humory, raz jest szczęśliwa, raz w euforii, raz jest nieszczęśliwa czasami bez powodu, czasami jest powód, ale ciężko jest jej to zobrazować, zeby ktoś obok to zrozumiał :) Natomiast kobieta wymyślona ma być jakby zobrazowaniem zachcianek partnera i z biegiem czasu okazuje się, ze tak na prawdę ciężko jest stworzyć ideał nawet mając nad tym całkowitą kontrolę, bo tak na prawdę sytuacje są różne i tylko bycie z normalnym człowiekiem, z jego realnymi odczuciami, radościami i smutkami jestesmy w stanie żyć normalnie, żyć codziennością. Ja na pewno mogę z czystym sumieniem polecić ten film, miło się go ogląda, można wyciągnąć wnioski, można ich nie wyciągać i po prostu cieszyć się fajną historią. Nie każdemu musi się podobac, ale chciałam wyrazić swoją opinię, która może przyciągnie do obejrzenia tego filmu akurat kogoś, komu przypadnie do gustu :)

Pisana_Rzeczywistoscia

Ciekawe, że zwróciłaś uwagę przede wszystkim na ten wątek. Mi się przez cały film kołatała w głowie prawda Szopenchauera, o tym że świat jest moim wyobrażeniem. Po obejrzeniu filmu myślę że miał sporo racji;)

ocenił(a) film na 8
Pisana_Rzeczywistoscia

Myślę, że to raczej film o tym, że myślenie szkodzi związkowi.

Pisana_Rzeczywistoscia

"Prawdziwa kobieta jest niekontrolowana, ma różne humory, raz jest szczęśliwa, raz w euforii,"
Co to za tworzenie DOGMATÓW! Jaka "prawdziwa kobieta"...to chyba twoja WIZJA (albo części społeczeństwa), z tej wizji wychodzi, że "prawdziwa" kobieta, jest niekontrolującym się emocjonalnie przygłupem.
A ja znam NORMALNE kobiety i to, że media i te inne "leniwe" kobiety (którym się nie chce pracować nad sobą, aby być zrównoważonymi) wciskają SWÓJ stereotyp "normalnej" kobiety, nie wpłynie na to, że wszyscy przyjmą ten stereotyp.

"Natomiast kobieta wymyślona ma być jakby zobrazowaniem zachcianek partnera i z biegiem CZASU OKAZUJE SIĘ, ze tak na prawdę ciężko jest stworzyć ideał nawet mając nad tym całkowitą kontrolę,"
Dupa jasiu! Nie "okazuje się" tylko FILM, FILM (reżyser) NARZUCIŁ taki bieg wydarzeń i takie rozwiązanie!
Daj mi taką czarodziejską moc, że poprzez moją wyobraźnię mogę kształtować rzeczywistość to ci pokażę, że DA SIĘ stworzyć ideał!!

Ale tego nie sprawdzimy, bo na razie magia nie działa.
Ale TAK SAMO nie sprawdzi tego taki 'reżyser', nie sprawdzi jak to jest magię tworzenia ideału i NIE WIE czy to się skończy źle czy nie.

A jak już odkryjesz taką moc to mi 'pożycz' to ci pokażę jak można stworzyć ideał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones