PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 956
ocen
7,5 10 1 14956
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

Kaufman ty draniu!

ocenił(a) film na 9

Nie rozumiem niektórych momentów tego filmu. Nie rozumiem bo jestem zwyczajnie za głupi. Pierwszy raz jestem skłonny przytaknąć, że nie jest to film, który ogląda się tylko raz. Jak napisał Roger Ebert w swojej recenzji "...obejrzałem go drugi raz bo musiałem, trzeci bo chciałem". Jestem na razie w identycznej sytuacji ponieważ też muszę go obejrzeć jeszcze raz.

Charlie Kaufman przekonał mnie o tym że jest geniuszem scenopisarstwa i nie ma w tym ani odrobiny przesady.

ocenił(a) film na 9
Kniaz4815

Może jednak nie jestem aż tak głupi. Ponowne obejrzenie tego filmu dużo daje.

Kniaz4815

no i weszłem na stronę tego filmu specjalnie, aby napisać co kolega wyżej, no i się ździwiłem, bo wchodzę, a tu już mój post napisany.../

ocenił(a) film na 6
Kniaz4815

nie umiem określić tego filmu... chyba czas na powtórkę

ocenił(a) film na 6
Kniaz4815

Gdyby Kaufman był takim geniuszem, to nie trzeba by oglądać tego filmu po dwa razy, żeby zrozumieć.
Ogólnie film jest zbyt przygnębiający, żeby mógł się mi podobać. Wydaje się bardzo dający do myślenia, ale jest to myślenie w zamkniętym kręgu, niejako egoistyczne, bo narzuca swoją wizję życia, przez co myślimy o poruszanych przezeń sprawach przez pryzmat nie życia jako takiego, ale przedstawionego w tym filmie, które jest oczywiście fikcją. Dlatego najlepszym chyba słowem jakie tu pasuje będzie: przewrotny. Jak już ktoś ma być geniuszem, to wolę ten rodzaj, który wymyśla teorię względności, komponuje Wesele Figara albo pisze Klub Pickwicka ;)

Behoolder

no i wszedłem na stronę tej dyskusji, aby napisać co kolega wyżej, no i się zdziwiłem, a tu już moja odpowiedź napisana.../ :)

Starrysky

niekoniecznie bo może kolega akurat tutaj weszł.

ocenił(a) film na 9
Stiki_2

Po prostu wielu zapomina, że kino może byc jedną z form sztuki. Nie ma co winić, patrząc na większość tytułów w repertuarach kin. Nie do wszystkiego kupuje się napoje i popcorn i czeka "aż coś się będzie działo bo jak nie to będę się nudził, czyli słaby film."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones