Anthony Horowitz

7,3
71 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Anthony Horowitz

mój ulubiony autor :-D już się nie mogę doczekać filmu "Stormbreaker", mam nadzieję że w Polsce będzie...;/

huronkowa

Oczywiście, że będzie!!!!! Ale, niestety, dopiero 10 listopada... Jakby nie mogli wcześniej, na wakacje!
Anthony Horowitz pisze świetną serię książek o Alexie Riderze, 14-letnim szpiegu, szkoda tylko, że Amber wydał jak na razie 2 z 6 tomów o nim. Skandal!

huronkowa

nie czytałam tej serii jego książek ale na pewno jest fajna. a jeśli chodzi o wydawnictwo amber to ono wydaje także inne super książki. polecam. czytałam chyba dwadzieścia.

The_Devil

No, wiem że Amber ma kilka naprawdę niezłych książek, ale... chyba po roku mogliby wydać następny tom o Alexie! A nie książki dla jakiś mniej niż przeciętnych umysłowy natolatek!!! Alex to bestseller, który ma inteligetne teksty,a nie coś w rodzaju: "O Boże, gdzie moja szminka!" Wiele razy na coś w podobie wpadałam w tych książkach! Amber: weź się w garść i wydrukuj cos na wyższym poziomie!!

Luelle

dokładnie! zgadzam się co do słowa ;] może zasypiemy tego beznadziejnego Ambera mailami o następną książkę? ;) ]:-)

huronkowa

Szczerze? Ja już zaczęłam zasypywać ich mailami. Jest tylko jeden mały problem... na ich stronie głownej jest tylkopodany jeden mail: do dyrektora handlowego. Wysłałam conajmniej 5 maili (każdy inny), a on nawet raz nie zechciał odpowiedzieć!!!! Jestem głęboko urażona!!!!! Napisałam im nawet maila, że mają wydać kolejną część o Alexie, nawet gdybym miała sama tłumaczyć calutką książke!!!!
Jednak nie odpowiedzial znów. Dlatego popieram twoją kampanię Nigdy-więcej-książek-o-szminka ch-i-seksie i... kto się przyłącza???

Luelle

ja ja się przyłączam! :D też pisałam maila i mi jakaś babka odpisała że do końca 06 (roku) nie mają w planach wydania żadnej książki Horowitza. MAŁPA!!!!!!!! ;) nie mogę teraz znaleźć tego maila oczywiście ;)
Ja Ci chętnie pomogę w tłu maczeniu ;D
już normalnie zaczynam rozważać zakup po angilesku bo kurczę... ;) ;) :) :D

huronkowa

Właśnie... To jest myśl! Kupimy angielską wersję 3 części, przetłumaczymy ją, wyślemy kopię Amberowi i... powiemy, żeby to po prostu sprawdzili pod względem gramatyczny, stylistycznym i wydrukowali:)
Widzisz, że co za złośliwcy, mi nie odpisali:

Luelle

dobra, wyślę z maila mojego brata (ciiii ;) ), moich 2 maili i jeszcze jedngo ]:-) to już są 4 maile, a jeszcze poproszę kuzynkę czy kogoś ;)

huronkowa

OK. Sama mam 4 czy 5 maili, mój brat ma 1, mama 1, tata 1, kolejny brat 1, kolejny brat 1, bracia i siostry cioteczne... hmmm... też mają sporo... Babcia ma, ale nie znam hasła, dziadek ukrywa przede mną swój login... W gruncie rzeczy każdy w mojej rodzinie ma co najmniej 1 maila! Sporo jest nas w Polsce więc... może się uda? Ale trzeba jeszcze jakieś inne osoby przyciągnąć do naszej kampanii:)
SZUKAĆ LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!!

Luelle

ok ;] może ta dziewzyna co napisała temat o ulubionej książce A.H. mogłaby? :) Też mam więcej maili ale nie pamiętam haseł ^^ i w tym sęk :D

huronkowa

hehe... i właśnie to jest problem! Hasła, hasła, hasła!!!!!! T adziewczyna też mogłaby, ale na miłość boską, czy w Polsce tylko 3 osoby przeczytały Alexa Ridera!!!! Nie!!! Jest ich mnóstwo i nawet nie wiedzą, że ma zamiar powstać taka akcja!!!!!

Luelle

no właśnie! trzebaby to jakoś rozreklamować... ;)

huronkowa

Witam,
jestem wielką fanką seri o Alexie Riderze, napisanej przez Anthonego Horowitza i chciałabym się dowidzieć czy byłoby możliwe przetłumaczenie kolejnych części? Niedługo film na ekrany whodzi, a my tacy zacofani... ;)

~**~
co by tu jeszcze wykombinować...

huronkowa

nieźle, nieźle...:)

huronkowa:
Witam, jestem wielką fanką seri o Alexie Riderze, napisanej przez Anthonego Horowitza i chciałabym się dowidzieć czy byłoby możliwe przetłumaczenie kolejnych części? Niedługo film na ekrany whodzi, a my tacy zacofani... ;)

Luelle cd.:
Byłoby miło gdybyście znaleźli czas na przetłumaczenie tak lekkiej powieści, gdzieś pomiędzy setną częścią "Pamiętnika księżniczki", a kolejnymi wydaniami tych samych powieści. Może Was to zdziwi, ale w Polsce istnieje też młodzież, która kocha powieści szpiegowskie, zamiast bajeczek o księżniczkach.

Kto pisze kolejny ciąg dalszy???:PP

Luelle

:D
I tylko dlatego, że ta młodzież jest niestety mniejszością, musi być ona dyskryminowana? (]:-)) Niech chociaż zostaie tych kilka osób z normalną psychiką, a nie same różowe-lalunie-i-inne-takie.

huronkowa

szczerze mówiąc takie osoby jak my dominują ponad tymi laleczkami bo takie chore osoby to wyjątki. więc czemu wydają książki tylko dla nich? bo moze chca nauczy ich czytac, bo my to przynajmniej umiemy:PP

Luelle

ja nie wiem. Może chcą uratować gatunek zagrożony? ;)
Ale tak w ogóle to delikatnie mówiąc zaraz mnie coś trafi.
Zapowiedzi Ambera na sierpień 2006: "PAMIĘTNIK KSIĘŻNICZKI 7 i 1/2. URODZINY KSIĘŻNICZKI" iii "10 SPOSOBÓW NA CHŁOPAKA"! Ratunku?

huronkowa

Taaak... I to jest najmilsz e Ambrze:

Luelle

kurde czemu jakieś inne wydawnictwo tego nie wydaje tylko ten głupi amber nooooooooooo! blee NIE-NA-WI-DZę-AM-BE-RA! ;]

huronkowa

Ja też. Po pierwsze mają beznadziejne wydania książek. Owszem, zdarzają się też całkiem niezłe książki i w dodatku nieźle wydane, ale powtarzam, to tylko wyjątki:P Po drugie: dla młodzierzy wydają albo jakieś książki fantasy albo dla nastolatek, które się zakochały. Wg mnie za dużo w tym miłości:/. Powinni zacząć wydawać jakieś kryminały i książki szpiegowskie specjalnie dla młodzieży!!

Luelle

" Houston, mamy problem" (czy jak to się pisze :D )

No więc problem mamy i to duży! napisałam do naszego "kochanego" wydawnictwa czy będą w ogóle wydawali nowe tomy o AR i zobacz tą odpowiedź!

"Witam,
niestety ksiązka nie będzie wydana przez nasze Wydawnictwo.
pozdrawiam


Jolanta Jurczak
Wydawnictwo AMBER
tel 022-620-40-13 w. 154, fax 022-620-81-61
e-mail: jolanta.jurczak@wydawnictwoamb er.pl
www.wydawnictwoamber.pl"


:((((((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((

"Wg mnie za dużo w tym miłości:/."
zgadzam się!

huronkowa

Zauważ tę zimną nutę w tym jednym zdaniu. Babka się nie wysiliła , pisząc tę odpowiedź... Teraz wiesz jak im odpisz (ja nie napiszę bo na moje maile nie odpowiadają)? Napisz: Ile będzie części "Pamiętnika księżniczki"? Milion? Bo, bardzo mi przykro, ale ta książka zeszła na psy i nie ma w niej nic wartościowego. Ciągle by się tylko całowali i robili jeszcze głupsze rzeczy. A może by tak tym razem wydać dla młodziży jakąś bardziej wartościową, przygodową książkę, który zmusi młodego człowieka do myślenia, bo na powieści Meg Cabot szkoda pieniędzy. Z poważaniem (i w tym miejscu podpisy wszystkich fanów AR:D)

huronkowa

No ja z lekkim opoznieniem tu pisze bo widze ze ostatni post zostal dodany ktoregos spierpnia. Wstyd mi się przyznac ale nie czytalam ksiazek o przygodach alexa ale przez film o nim wciagnelo mnie to i chcialam zaczac czytac no ale jak sa tylko 2 czesci z 6 to nie wiem czy w ogole mam po co to czytac wiem ze napewno warto no ale co przeczytam raz, dwa i bede chciala wiecej a tu nie ma. Wiec postanowilam sie przylaczyc do waszej kampani :D, a poniewaz nie pisalam do tego wydawnictwa to moze napiszy tylko dokladnie co? Napiszcie mi a napewno ja do nich napisze. A mam lepszy pomysl moze by tak napisac do jakiegos innego wydawnictwa, dobrego wydawnictwa czy by nie wzielo alexa ridera na swoje bary co wy na to ? czekam na odpowiedz o ile ktokolwiek odpisze bo z lekkim opoznieniem dodaje tego posta. ok pa :*

ankaa_

od sierpnia wiele się zmieniło:]
po pierwsze: Amber wydał 2 tomy AR (ale to już było w 2005 roku)
po drugie: 3 tom wydał jakiś czas temu Znak i od tej pory będą wydawać kolejne tomy (tyle, że nikt nie wie kiedy:P)
Informacje tamte są już trochę przestarzałe i nie prowadzimy kampanii, bo zmieniło się wydawnictwo AR w Polsce!!!! Aha, są 3 tomy Ridera:))

huronkowa

Ok rzeczywiscie wiele sie zmienilo no ale napsialas ze nie wiadomo kiedy powstana kolejne tomy wiec moze tak pospieszyc troche to owe wydawnictwo. Kiedy zostal wydany 3 tom ?

ankaa_

chyba w październiku... nie jestem pewna... to bylo tak dawno:P poczekamy jeszcze troche i zobaczymy:] książki nie jest łatwo tłumaczyć, Amberowi zajmowala kazda książka rok:/ To już za długo bylo... Na szczescie Znak jest o wiele lepszym wydawnictwem:)

Luelle

Mam nadzieję że niedługo będzie 4 część... pozdrawiam

huronkowa

musi być 4 część, bo inaczej wymorduje całe wydawnictwo. Naprawdę, mam nadzieje, że Znak nie jest taki jak Amber...

Luelle

trzeba by napisać do nich maila czy mająw planach wydać to w najbliższym czasie ;) pozdr.

huronkowa

ma ktoś e - booka tej książki?
jeśli by ktoś miał to prosiłabym na emaila mi przesłać:
arwen8888@onet.eu

użytkownik usunięty
huronkowa

przepraszam ale, JAKI KURNA AKTOR?!... to scenarzysta...
swoją drogą to jego scenariusze do odcinków robina z sherwood były bardzo dobre, lepsze od scenariuszy carpentera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones