James McAvoy

James McAvoy

8,7
70 770 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James McAvoy

Nie ma takiej roli, której James McAvoy by nie zagrał. Było mi głupio, kiedy po raz piąty z kolei wystawiałam mu 10, tylko dlatego, że 11 nie ma :(. Kreacją w "Brudzie" położył na deski każdego znanego mi aktora, ale film był zbyt "nieakademicki", żeby to należycie docenić. Szkoda. Niechaj jednak wiadomym będzie, że ja doceniam.

Goszka_

Rozwiń czemu "nieakademicki"? Nawiązanie do Oscarów czy był inny zamysł? :)

Hardkorze_

Oscary, oscary. Faktycznie, w 2014 była mocna konkurencja (osobiście kibicowałam McConaugheyowi), ale prawda jest taka, że gdyby McAvoy otrzymał nominację, to zmiótłby każdego. Postuluję, żeby ten facet zebrał w końcu laury, na jakie zasługuje, bo mi naprawdę skali brakuje :D

Goszka_

ja ostatnio porównywałam ze znajomą "Brud" i "Wilka z Wall Street". choć DiCaprio ma w mym kinomaniackim sercu specjalne miejsce (McAvoy też) i w "Wilku..." był mega, to jednak - patrząc jaki był szał na "Wilka..." a jak bez większego echa przeszedł "Brud" wydaje mi się to być wielką niesprawiedliwością. wiadomo, to w wielkim stopniu też kwestia reklamy, zrobionego szumu i PR-u, ale tym bardziej przykład tych dwóch filmów pokazuje nierówność w dostrzeganiu przez ogół (krytyków, publiczności, akademii różnych festiwali itd) filmów

Goszka_

Popieram w całej rozciągłości :) Jego kreacja w "Brudzie" była niesamowita. Szkoda, że nie została doceniona :(

Goszka_

Każdy aktor może zagrać wszystko, inna sprawa z jakim efektem to zrobi. Do pewnego momentu byłem pewien, że Kevin Spacey poradzi sobie w każdej możliwej roli i wtedy obejrzałem Powrót Supermana, gdzie Spacey nie dał rady jako Lex Luthor. McAvoy to raczej aktor solidny, ale nie wybitny, w Brudzie był świetny, ale inne jego role raczej na jedno kopyto i bezbarwne.

użytkownik usunięty
Czarnuchy_pierniki

A co powiesz o jego kreacji w filmie Split?

Goszka_

Po "Brudzie" patrzę na niego inaczej. Do tej pory w miarę go lubiłam, teraz też uważam, że może zagrać wszystko i muszę obejrzeć więcej filmów z nim.

Goszka_

Niedawno widziałam Split, zaraz po nim sięgnęłam po Brud. Przy okazji przypomniało mi się że przecież grał w Zniknięciu Eleanor Rigby. I nie mogę się nadziwić ile to już czasu upłynęło od Pokuty w której był taki młody i aktorsko jeszcze nie rozbuchany... i jak McAvoy się zmienił! Gra genialnie, nie rozdrabnia się jak pseudoaktorskie gwiadki w Hollywood. Podobnie jak Phoenix ma gębę, przenikliwe oczy i talent aby grać tylko na najwyższym poziomie.

whitestripes_333

Gdzie Ci się udało dorwać Zniknięcie Eleanor Rigby? Bo marzą mi się wszystkie 3 części :c

Hardkorze_

widziałam dwie, na pewno jedna jest na zalukaj ;)

Goszka_

mogłabyś podać tytuły pozostałych czterech filmów :) ?

diabol44

Pokuta, Becoming Jane, Ostatnia stacja, Trans. Chociażby.

Goszka_

dzięki, ja widziałem z nim raczej filmy w których umiejętności aktorskie nie były najważniejsze ;p, ale po Splicie mam ochotę zobaczyć tego aktora w czymś podobnym :)

diabol44

To "Brud" :D

Goszka_

ten aktor jest wspaniały w filmie brud oddał wszystko kto by lepiej tak spaczonego gline zagrał?nikt urw...a nikt może dajcie pirata z karaibów na jego miejsce szaleństwo rola oddana całkowicie ten pan jest super-w rolach psycholi jest nieziemski najnowszy film to pokazuje

qaz1

Bo on tak ma, nie słodką buzię, tylko wyrazistą, pełną wewnętrznych sprzeczności twarz i to profesjonalne do bólu, traktowanie roli, jestem zauroczona tym facetem, jak mogą go nie doceniać, jeśli o duże nagrody chodzi. Mam nadzieję, że szybko stanie na tym podium, 3 stopnie w górę

użytkownik usunięty
Goszka_

Rok temu było identycznie, zamiast nominować tańczącego Goslinga mogli wcisnąć na jego miejsce Jamesa i on skosił by wszystkich, nawet Afflecka.Za rolę w ,,Splicie'' go ubóstwiam i bije przed nim pokłony. Pokazał czym jest aktorstwo.

Gosling w ogóle jakiś taki średni. Osobiście myślę, że McAvoy się w końcu doczeka nominacji lub nagrody, prędzej czy później, ale na pewno.

użytkownik usunięty
Goszka_

Oby nie musiał czekać tak długo jak Leoś DiCaprio.

Goszka_

Obejrzałam szalenie reklamowany La La Land. Nudny jak flaki z olejem i w dodatku kiepściuchno tańczą. Powinni sobie pooglądać stare filmy z Fredem Astaire albo Gene Kelly's.

Goszka_

Tak jest, zagra wszystko, a rola zapijaczonego, zafajdanego gliniarza, jest godna Oskara.. świetna! rewelacyjna..! i faktycznie wielu aktorów, może mu tylko lizać pięty..!

użytkownik usunięty
Goszka_

Obejrzyj Splita ;)

Oglądałam. "Brud" w dalszym ciągu lepszy :)

użytkownik usunięty
Goszka_

Muszę obejrzeć, widzę, że dostal za ten film nominację :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones